Δευτέρα 9 Αυγούστου 2010

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ 2-1 ΜΕ ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ

Δευτέρα 09 Αύγουστος 2010
pierikos_giannena_13
Με 2-1 επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα ο Πιερικός στη δεύτερη φιλική αναμέτρηση που έδωσε η ομαδα στα... πλαίσια της προετοιμασίας. Τον αγώνα παρακολούθησαν περιπου 600 φίλαθλοι του Πιερικού αλλά και αρκετοί Γιαννιώτες που ταξίδεψαν στην Κατερίνη, αψηφώντας τον καύσωνα.
ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
- 5ο λεπτό: Εκτελεί κόρνερ ο Πέντα και ο Χατζής μέσα στην μικρή περιοχή δεν μπόρεσε με προβολή να βρει την μπάλα.
-15ο λεπτό: 0-1 ΓΚΟΛ για τα Γιάννενα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ντε Βισέντι, ο Κώτσιος με σουτ  στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
-21ο λεπτό: Μακρινό σουτ του Πέντα έξω από τη μεγάλη περιοχή , λίγο άουτ.
-43ο λεπτό: 1-1 ΓΚΟΛ για τον ΠΙΕΡΙΚΟ. Σέντρα του Πέντα, με κεφαλιά ο Λαζαρίδης στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Γκουγκουλιάς κάνει με κεφαλιά το 1-1
-61ο λεπτό: 2-1 ΓΚΟΛ για τον ΠΙΕΡΙΚΟ. Ύστερα από σέντρα του Λαζαρίδη, με κεφαλιά ο Κωνσταντινίδης κάνει το 2-1.
-67ο λεπτό: ΠΕΝΑΛΤΙ που καταλογίζει ο διαιτητής για χέρι του Γ. Λαζαρίδη, εκτελεί ο Σκούφαλης αλλά αποκρούει ο Γουμάγιας
-87ο λεπτό: Κάθετη πάσα του Γ. Λαζαρίδη στον Κωνσταντινίδη ο οποίος πλασάρει αλλά αποκρούει ο Σικαλιάς.
 ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΤΖΑΡΑΣ): Καρακούτσης (46΄Γουμάγιας), Παπαγεωργίου (55’ Λαζαρίδης Γ.), Δήμου (86’ Δημητρίου), Τασίδης (55' Κοντεών), Γουσούλης (55’ Νίκου), Χατζής (55’ Τόσκας), Λαζαρίδης (46’ Σβόιτς), Πέντα (55’ Μήτρου), Πορτουλίδης (59’ Παυλίδης), Μιλόσκοβιτς (56’ Σεχολάρι-86’ Σεχολάρι), Γκουγκουλιάς (46’ Κωνσταντινίδης).
 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΣΤΕΦΑΝ ΝΤΕΜΟΛ): Κηπουρός (46’ Σικαλιάς), Ντάσιος (46’ Χρηστάκος), Κώτσιος, Πάντος, Σιαλμάς (46’ Σκούφαλης), Ντε Βισέντι (46’ Τζάνας), Ανδράλας, Μπουχάν (59’ Βαρτζιώτης), Μπακαγιόκο (59’ Κουτσοσπύρος), Κεϊτά (46’ Κυριάκος), Βάντερσον (85’ Νικολόπουλος)