ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιώργος Χατζάρας): Γουμάγιας, Γουσούλης (46' Λαζαρίδης Γ.), Δήμου (46' Κοντέων), Τασίδης, Παπαγεωργίου, Κωνσταντινίδης (46' Γκουγκουλιάς), Μιλόσκοβιτς, Μήτρου (62' Γκόνι), Χατζής, Πέντα (83' Λαζαρίδης Κ.) Λόπεζ (υπό δοκιμή )(60' Πουρτουλίδης)
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Γρηγορίου): Σουλογάννης, Πακάλτζης, Καρακώστας, Λίμα (Μαραγκός) Γελάδαρης, Χατζηζήσης (78' Μπαξεβανίδης), Καρλόπουλος (41'  Μοσχάκης), Γκονζάλες, Χλωρός (46' Τσιμπλίδης), Χατζηπαντελίδης, Μαρκόφσι (46' Άγκος).

ΟΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
3ο λεπτό: Σέντρα του Πέντα, σουτ σύριζα άουτ του Μιλόσκοβιτς από το ύψος του πέναλτι
10ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ του Πέντα , κεφαλιά ο Χατζής στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μήτρου σουτάρει αλλά αποκρούει ο Σουλογάννης.
33ο λεπτό: Σέντρα του Παπαγεωργίου, κεφαλιά  Κωνσταντινίδη στην αγκαλιά του Σουλογάννη.
34ο λεπτό: γρήγορη εκτέλεση φάουλ από πλάγια αριστερά του πέντα, τέτ α τετ του Λόπεζ η μπάλα βγαίνει άουτ.
38ο λεπτό ΓΚΟΛ!: Εκτέλεση κόρνερ του Πέντα, ο Δήμου από τη μικρή περιοχή με κεφαλιά κάνει το 1-0!
41ο λεπτό: Ο Μιλόσκοβιτς "τριπλάρει" τον Πακάλτση από το ύψος της μεγάλης περιοχής και σουτάρει στην αγκαλιά του Σουλογάννη.
Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ
58ο λεπτό: Σέντρα του Γελαδάρη από αριστερά , σουτ άουτ του Άγκος.
64ο λεπτό: Σουτ του Χατζηπαντελίδη έξω από τη μεγάλη περιοχή, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
78ο λεπτό: "Σόλο" του Μοσχάκη από αριστερά, μπήκε στη μικρή περιοχή, αναγκάζοντας τον Γουμάγια να πέσει στην αριστερή γωνία κα να διώξει σε κόρνερ.
84ο λεπτό: Σέντρα από αριστερά του Πουρτουλίδη, με κεφαλιά ο Γκουγκουλιάς μέσα από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. http://www.pierikosfc.gr/
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ

Μεγάλο φιλικό παιχνίδι - Σήμερα στο Δημοτικό στάδιο 19:30 Πιερικός-Δόξα Δράμας

Νέο δυνατό φιλικό παιχνίδι του Πιερικού σήμερα με αντίπαλο τη Δόξα Δράμας. 20 μέρες πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος ο Πιερικός θα.. αντιμετωπίσει μια ομάδα που θα τη βρει μπροστά της και στο.. πρωτάθλημα.
Όπως στο τελευταίο παιχνίδι με τον Ηρακλή έτσι και στο σημερινό ο προπονητής του Πιερικού κ. Γιώργος Χατζάρας θα δοκιμάσει κάποια σχήματα εντεκάδας πραγματοποιώντας και αλλαγές γιατί θέλει να έχουν όλοι οι παίκτες του παιχνίδια στα πόδια τους με δυνατούς αντιπάλους.
Στο παιχνίδι με τον Ηρακλή, στο οποίο ο Πιερικός  έπαιξε για μία ώρα με την ίδια εντεκάδα, φάνηκε ότι κάποιοι άρχισαν να καπαρώνουν μία θέση και αυτοί δεν είναι λίγοι ενώ για κάποιες θέσεις θα γίνει μεγάλη μάχη.
Τα μέχρι τώρα δείγματα αγωνιστικής συμπεριφοράς του φετινού Πιερικού είναι πολύ θετικά και ότι- και αυτό είναι το αισιόδοξο μήνυμα, η ομάδα θα παίξει ελκυστικό ποδόσφαιρο. Στα σαφώς περισσότερα παιχνίδια ο Πιερικός έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και γι’ αυτό άλλωστε οι φίλαθλοι έφευγαν από το στάδιο με χαραγμένη στο πρόσωπο τους την ικανοποίηση.
Δεν ξέρουμε μέχρι που μπορεί να φτάσει η φετινή ομάδα αλλά εκείνο που μας δείχνει είναι ότι θα βλέπουμε ποδόσφαιρο.
Αυτό πιστεύουμε ότι θα γίνει και στο σημερινό παιχνίδι με τη Δόξα Δράμας.
Θέλουμε να πιστεύουμε ότι η καλή εμφάνιση θα συνοδευτεί και από γκολ που μας λείπει στα τελευταία φιλικά.(ΤΟΠΙΚΗ)