Σελίδες

Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2009

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ : ΠΙΕΡΙΚΟΣ - PLAYZONE 3-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2009

Απο νίκη σε νίκη το προπαιδικό τμήμα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ.Κέρδισε και σήμερα την ομάδα του PLAYZONE με σκόρ 3-0.Η ομάδα του Γιάννη Μυστακίδη, έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και ευχαρίστησε τους αρκετούς φιλάθλους που βρέθηκαν στο Ενωσικαό γηπεδο.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Βαβατσιούλας, Τζήμας, Καλαιτζής, Μαυρόπουλος, Χατζηδίμπας, Κωνσταντινίδης, Τσακιράκης, Μπαλαχάτζε, Τζίνοβιτσ, Μαργαρίτης, Σταθακόπουλος,

Κάστωρ ΑΟ-Εθνικός Φ.Σ.

Γ' ΚΑΙ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ.

11) ΑΕ Τόξου 3

Αετός Καστανιάς και Ηρακλής Χράνης δεν έχουν κάνει ακόμα το ρεπό τους.

11) Κεραυνός Ολύμπου 3

ΑΕ Περίστασης και Δίας Αγίου Δημητρίου δεν έχουν κάνει το ρεπό τους.(katerinisport)

ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ - Aντεξε στην πίεση ο Αγροτικός Αστέρας - (0-0) ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ - ΔΙΑΜΡΤΥΡΕΤΑΙ Ο ΣΟΥΛΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΤΗΣΙΑ

Ο Θάνος σε προσπάθειά του απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2009
Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Πιερικό και τον Αγροτικό Αστέρα, στο ντεμπούτο του Μάκη Χάβου στην τεχνική ηγεσία της ομάδας της Θεσσαλονικης. Το συγκρότημα του Σούλη Παπαδόπουλου ήλεγξε το ρυθμό στο μεγαλύτερο διάστημα της συνάντησης και ειδικά στην επανάληψη, άσκησε πίεση στην εστία του τερματοφύλακα Γιακουμή.
Από την άλλη, οι Θεσσαλονικείς παρατάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο με καθαρά αμυντικούς προσανατολισμούς.
Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, όμως δεν κατάφεραν να τις αξιοποιήσουν και οι Θεσσαλονικείς απέσπασαν τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας.
Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Κοτταράς, Καλλιμάνης, Τασίδης, Εξουζίδης, Γιαζιτζόγλου, Μακρής, Μαρτίνες, Ντεμπελέ (46' Ολγκίν), Φρέντερικς (52' Παντελιάδης), Πέντα, Θάνος (73' Γκουγκουλιάς).
Αγροτικός Αστέρας (Μάκης Χάβος): Γιακουμής, Σκλιοπίδης, Μπάρμπας, Χασιώτης, Ν. Παπαδόπουλος, Βαγγελόπουλος, Κούτσης, Γέσιτς (81' Κρουσταλέλης), Δεινόπαπας (61' Μπλαζέφσκι), Γέβζντοβιτς (67' Στεφανίδης), Τσούκλης. (novasports.gr)
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ:
Μάκης Χάβος (προπονητής Αγροτικού Αστέρα): Ξέραμε από την αρχή ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο ο οποίος προερχόταν από θετικά αποτελέσματα. Όσον αφορά στο σημερινό παιχνίδι, νομίζω ότι ήταν ισορροπημένο. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μου ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και έχασε δυο κλασικές ευκαιρίες αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιερικός ήταν καλύτερος, δεχτήκαμε πίεση και θεωρώ ότι το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια που κάνανε και εύχομαι στον Πιερικό και στον Σούλη Παπαδόπουλο καλή επιτυχία.
Σούλης Παπαδόπουλος (προπονητής Πιερικού): Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες, και του Πιερικού και του Αγροτικού γιατί παρότι δεν μπήκε γκολ, έγινε ένα καλό παιχνίδι. Και οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες. Ο Αγροτικός στο α' μέρος ήταν καλύτερος από μας, θα μπορούσε να προηγηθεί. Νομίζω όμως ότι γιαυτό υπάρχουν οι προπονητές και το ημίχρονο, για να συζητάνε οι ομάδες. Στο β' μέρος ήμασταν πολύ καλύτεροι και πιέσαμε πάρα πολύ, ειδικά από τα πλάγια και χάσαμε μοναδικές ευκαιρίες για τη νίκη. Δε συμφωνώ ότι το "χ" είναι δίκαιο γιατί από το 80' μέχρι το τέλος χάσαμε τρεις κλασικές ευκαιρίες και αν πετυχαίναμε εκεί γκολ, δε θα μπορούσε ο Αγροτικός να αντιδράσει. Θα προσπαθήσουμε πάρα πολύ για τη συνέχεια. Αφού κατόρθωσε αυτός ο διαιτητής σε αυτή την έδρα, με αυτούς τους φιλάθλους του Πιερικού, να τους εξαγριώσει, καταλαβαίνετε τι γίνεται. Είχαμε πει να μη μιλάμε για διαιτησία αλλά το ίδιο έγινε και στο ματς με τον ΟΦΗ όταν προερχόμασταν από το "διπλό" στον Αγροτικό Αστέρα. Τα ίδια και σήμερα. Πεθαίνουμε για τη νίκη στη Ρόδο κι έρχεται σήμερα ένας διαιτητής και όλοι είδατε τι έγινε. Δε μπορώ να καταλάβω. Να πούμε ότι πάμε να σωθούμε; Να το πούμε, γιατί όπως πάνε τα πράγματα, πρέπει να εξασφαλίσουμε τη σωτηρία όσο γρηγορότερα γίνεται! Θα δούμε κι άλλα από δω και πέρα, γιατί ο Πιερικός θα πετύχει κι άλλες εκτός έδρας νίκες. Ήθελα να ήξερα τι θα έκανε ο διαιτητής με ποιον τρόπο θα μας εμπόδιζε, αν σκοράραμε στις καθυστερήσεις...(katerinisport)

Απόλλων Πατρών – Πιερικός Αρχέλαος 68- 71

KYRIAKH 6 DEKEMBRIOY 2009

Μια ακόμη μεγάλη νίκη.
Συνεχίζει τις …επελάσεις του ο Πιερικός Αρχέλαος και αυτή τη φορά στο ντέρμπι της Πάτρας όπου νίκησε τον Απόλλωνα με 71-68. Ακόμη μια αναμφισβήτητα σημαντική νίκη, χάρη στην οποία συνεχίζει ακάθεκτος στην πρώτη θέση.
Τα δεκάλεπτα: 23-24, 36-41, 54-57, 68-71.
Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Θεωνάς και Ντάβαρης.
Οι συνθέσεις:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Δ. Παπαδόπουλος): Κορωνίδης 12(3), Κορακιανίτης, Καπερώνης, Νικολαΐδης 6(2), Βεσκούκης 22(2), Βλαχόπουλος 2, Τραϊανός 6, Μάγλος 2, Γέλιτς 18, Σαμαράς.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Γαλάνης): Τσαϊτουρίδης, Μητσάκης 11 (2), Μόρφης 9(1), Νίτσιος, Γκέρος 9, Βίλλας, Ράπτης, Γκογκίδης 6(2) Θεολόγου, Ροδοστόγλου 10, Ψαρόπουλος 5(1), Τσουκ 21 (2).
Στην επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 13.12.2009): Πιερικός Αρχέλαος – ΜΕΝΤ, γυμναστήριο Κατερίνης, ώρα 5,00 μ.μ.

ΦIΛΑΘΛΟΙ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΙΣ 15.00 Η ΩΡΑ - Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ

Για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας - Σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Κατερίνης Για καλό ποδόσφαιρο και τη νίκη στο παιγνίδι  Πιερικός – Αγροτικός Αστέρας, η ομάδα μας χρειάζεται τη  συμπαράσταση όλων των φιλάθλων της Πιερίας.. όλοι στο γήπεδο.

Συγκρατημένα αισιόδοξοι

ΚΥΡΙΑΚΗ 6-12-2009
Κανείς δεν προκρίθηκε αλλά ούτε και αποκλείστηκε ποτέ από έναν όμιλο έπειτα από την κλήρωση και τη δημιουργία του γκρουπ. Αυτή είναι μια διαπίστωση που ισχύει διαχρονικά και έτσι αντιμετωπίζουν άπαντες στις τάξεις της Εθνικής ομάδας την κλήρωση για το Παγκόσμιο Κύπελλο της Νοτίου Αφρικής. Η «γαλανόλευκη» κληρώθηκαν στον δεύτερο όμιλο του Μουντιάλ με αντιπάλους τις Αργεντινή, Δημοκρατίας της Κορέας και Νιγηρία.
Αποστολή στο Κέιπ Τάουν: Σωτήρης Μήλιος
Το ελληνικό συγκρότημα θα κάνει πρεμιέρα απέναντι στους ....