Σελίδες

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ, ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 3-2

Τρίτο παιγνίδι του   πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Football League Νέων, με τρείς πόντους για τον Πιερικό.Σε ανοδική πορεία η ομάδα Νέων βρίσκει τα πατήματά της και πήρε και το αποτέλεσμα που δέν κατάφερε στα δύο προηγούμενα παιγνίδια της.
Πολύ καλοί οι νέοι του Πιερικού ιδιαίτερα στο πρωτο ημίχρονο, όπου και πέτυχαν τα τρία γκόλ.
Τα γκολ για την ομάδα Νέων του Πιερικού πέτυχαν ο Βραχνός το πρώτο με σουτ σε φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου, το  δεύτερο ο Παπατόλιος με πέναλτι που κέρδισε ο Βασίλης Τσιώμης και το τρίτο ο Μιχαηλίδης με τακουνάκι μετά πολύ ωραίο συνδυασμό οτυ Τσιώμη με τον Παναγιωτίδη και από σέντρα του τελευταίου.Ο Πιερικός είχε και άλλε δύο ευακιρίες στο ρπώτο ημίχορνο να αυξήσει τον δείκτη του σκόρ.
Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιγνίδι ήτνα πιό ισοροπημένο, ο Πιερικός ήταν καλύτερος, αλλά έκανε πολλά λάθη στο χώτου κέντρου, με αποτέλεσμα να δεχθεί πολλές κόντρα επιθέσεις και να κινδυνεύσει σε δόυ τρείς περιπτώσεις.Ομως τα γκόλ του Βόλου ήρθαν με ένα μακρυνό σούτ που κατέληξε στο γάμα της εστίας του Τσιλιγγερίδη και το δεύτερο απο αδράνεια της άμυνας στο 80 λεπτό.Στο διάστημα όμβως του δευτέρου ημιχρόνου ο Πιερικός έχασε τρείς πολύ καλές ευκαιρίες, με τον Κατσούλη, με τον προωθημένο Καλαϊτζή που δέν πρόλαβε σούτ σέντρα του Μιχαηλίδη και μία με τον βραχνό που αποκρούστκε απο τον αντιπαλο τερματοφύλακα.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ:(ΤΣΙΑΜΠΕΡΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ): Τσιλεγγερίδης, Παναγιωτίδης, Καλαϊτζής,  Γεωργιάδης (55 Τσοποζίδης),Παπατόλιος, Ζωβληκας, Βραχνός, Καρτσαμπάς,  Γκβαζάβα,Μιχαηλίδης, Τσιώμης (65 Κατσιούλης),