Σελίδες

Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2009

Γρεβενά Αεράτα - ΑΕ Ποντίων Κατ. 0-1 - ΠΑΣ Φλώρινα - Βατανιακός 0-3

Γρεβενά Αεράτα - ΑΕ Ποντίων Κατ. 0-1
Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα της ΑΕ Ποντίων που νίκησε στα Γρεβενά την τοπική ομάδα με 0-1 και εξακολουθεί να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.
Το μοναδικό γκολ που έκρινε τον αγώνα  που τον παρακολουθήσαν περίπου 700 άτομα πέτυχε ο Οικονόμου στο 10 λεπτό με κεφαλιά. Κόντρα στην εχθρική διαιτησία η ΑΕ Ποντίων πέρασε νικηφόρα από μια δύσκολη έδρα.
Στο 71 αποβλήθηκε με δεύτερη κιτρίνη κάρτα  ο Μαυρίδης

ΠΑΣ Φλώρινα - Βατανιακός 0-3
Ο Βατανιακός καλύτερος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού νίκησε στην Φλώρινα την τοπική ομάδα με 3-0και συνέχισε την ανοδική του πορεία στο πρωτάθλημα. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί και προηγήθηκαν στο 10 με πλάσε του Ανδρονικίδη  0-1.
Στο 39 ο  Καλαμπαλίκης   με προβολή μετά από απόκρουση σε σουτ του Γιάννη Λαζαρίδη πέτυχε το 0-2 ενώ το τελικό -0-3 πέτυχε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο  Χρυσόπουλος